Pradinė mokykla
Kaunas ir Vilnius
Pirmieji Lietuvoje pradėjome ugdymą kontekste ir sistemiškai bei visapusiai ugdome pagal autorinius dr. Austėjos Landsbergienės kontekstinio ugdymo principus.
VAIKAS
Ugdymo proceso centre visuomet yra vaikas. Mokome vaiką, o ne dalykų. Ugdymo procesas yra pritaikytas kiekvieno vaiko poreikiams ir planuojamas atsižvelgiant į vaiko aplinkos kontekstą bei amžiaus tarpsnio ypatumus.
UGDYTOJAI: tėvai, mokytojai, specialistai ir aplinka. Visi žmonės, padedantys vaikui augti bei aplinka, kurioje jis auga, formuoja vaiko požiūrį, suteikia kuo daugiau galimybių tobulėti, kelia aukštus lūkesčius.
KOMPETENCIJOS
Kompetencijos – tai įgūdžiai, kurie padeda vaikams tapti sėkmingais ateityje, kupinoje pokyčių ir iššūkių. Ugdome: charakterį, adaptabilumą, skaitmeninį raštingumą, globalų mąstymą, gebėjimą spręsti problemas, komunikacinius gebėjimus, gebėjimą mąstyti inovatyviai.
UGDANČIOS VEIKLOS
Kompetencijas ugdome sistemiškai, kūrybiškai ir žaismingai per tarpusavyje susijusias veiklas, taip suteikdami vaikui galimybę išbandyti ir išreikšti save įvairiose srityse ir mokytis įsitraukus.
Nuo 2022 – 2023 m.m. mokyklos kontekstinio ugdymo programą papildė finansinio raštingumo ir verslumo ugdymo dalys. Mokiniai, remiantis amžiaus tarpsniu, susipažins su verslo ir ekonomikos mokslų sritimis, profesiniu rengimu. Mokysis ekonomikos per žaidimą bei įgys antreprenerystės ir finansinio raštingumo pagrindus.
Kontekstinio ugdymo programą taip pat papildys viešojo kalbėjimo įgūdžių nuoseklus formavimas ir stiprinimas. Viešasis kalbėjimas gerina bendrus žmonių bendravimo įgūdžius, didina jų savivertę ir pasitikėjimą savimi, padeda planuoti ir tvarkyti mintis, reikšti mintis prieš klasę ir ugdo lyderystės įgūdžius. Tai labai svarbus įgūdis, kurį reikia išmokti ir įvaldyti. Tai vienas iš tų įgūdžių, kurie padės jiems mokymosi kelyje ir profesinėje karjeroje.
- Gamtos mokslams / pasaulio pažinimui
- Matematikai / Informacinėms technologijoms
- Užsienio kalboms
Dirbame pagal Lietuvos pradinio ugdymo bendrąją programą. Ypatingą dėmesį skiriame siekiui “išmokyti mokytis”, tad mokiniai mokosi ne tik darbo pamokoje, bet ir pačių mokymosi būdų.
Aplinką pažįstame per diskusijas, klausimų iškėlimą, potyrius ir kūrybą. Kontekstinis ugdymas akcentuoja holistinį požiūrį į pasaulio reiškinius ir tuo radikaliai skiriasi nuo tarpusavyje nesusijusių faktų mokymo.
Mokomės ne pamokomis, o temomis. Išsamiai aptariame tą pačią temą matematikos, lietuvių kalbos, gamtos pažinimo, muzikos ir net kūno kultūros pamokose. Padedame mokiniams lengviau įsisąmoninti žinias, kurias jie veiksmingiau pritaikys ir panaudos realiame gyvenime.
Skirtingus mokomuosius dalykus jungiame į bendrą visumą. Tai leidžia rinktis plačias temas, apimančias daugumą disciplinų. Taip mokydamiesi vaikai išmoksta lyginti, analizuoti, apibendrinti, turėti platesnį požiūrį į reiškinius ir kritiškai mąstyti.
Taikome aktyvaus mokymosi metodus: įtraukianti paskaita, skaitymas, interviu, klasės ir grupės diskusija, savarankiškas darbas mažose grupėse, patyrimo pratimai, minčių lietus, savarankiškas mokymasis ir daugybė kitų. Taip mokydamiesi vaikai lengviau įtvirtina informaciją, įgyja žinių ir gebėjimų kritiškai mąstyti, pritaikyti žinias įprastose ir netikėtose situacijose.
Kuriame abipuse pagarba paremtus vaikų ir suaugusiųjų santykius. Pagrindinis pozityvios disciplinos principas – ugdyti ir auklėti padrąsinant, o ne baudžiant.
Vertybės yra KMM bendruomenės pamatas. Ugdome kūrybingas, pagarbias, drąsias, tvirtas ir jautrias asmenybes.
Laviname kritinį mąstymą, kad vaikai gebėtų kritiškai mąstyti, įvairiapusiškai analizuoti ir vertinti situaciją, kiekvienu klausimu pasirinkti protingą poziciją.
Pirmieji įtraukėme „Junior Achievement“ pamokas visose ugdymo pakopose – verslumo mokome nuo priešmokyklinės klasės iki mokyklos baigimo.
Mūsų klasė – visas pasaulis! Ugdome visur: ir klasėje, ir kieme, ir parkuose, ir muziejuose, ir išvykose, ir virtualioje erdvėje.
Esame pirmieji Lietuvoje, kurie nuo 2022/2023 m. m. į formaliojo ugdymo programą įtraukė debatų bei viešojo kalbėjimo pamokas.
Karalienės Mortos mokyklai suteiktas Kembridžo mokyklos statusas įpareigoja užtikrinti nustatytų reikalavimų vykdymą ir standartų atitikimą bei garantuoja Kembridžo standartą atitinkančią ugdymo kokybę.
„Karalienės Mortos“ privati pradinė mokykla kviečia mokytis nuo priešmokyklinės iki penktos klasės, 5-11 metų vaikus. Nuo priešmokyklinės klasės ugdome ne tik pagal Nacionalinę bendrojo ugdymo programą, bet ir pagal Tarptautinės Kembridžo programos (Cambridge Primary School) nustatytus mokymo programos standartus. Unikali Cambridge Primary programa yra sukurta bendradarbiaujant su pasaulyje pripažintais švietimo ekspertais ir žymiausiais pasaulio universitetais. „Karalienės Mortos“ privati pradinė mokykla garantuoja Kembridžo standartą atitinkančią mokymo kokybę bei moksliškai patvirtintų reikalavimų vykdymą.
Kembridžo ugdymo programos turi aiškias gaires, nustatytus standartus ir vertinimo sistemą. Mokytojams suteikiama išsami medžiaga, kad galėtų efektyviai planuoti ir vykdyti anglų kalbos, matematikos ir gamtos mokslų Kembridžo programas. Programa sudaryta taip, kad mokytojas galėtų atsižvelgti ir į individualaus mokinio, ir į visos klasės stiprybes ir silpnybes.
Pasiekimų vertinimo standartai užtikrina, kad mokinių pasiekimų rezultatai yra patikimi ir objektyvūs, atitinkantys pasaulinius standartus. Pasiekimams matuoti naudojami tarptautiniu mastu įvertinti testai – tai suteikia papildomo pasitikėjimo tėvams dėl vertinimo objektyvumo ir patikimumo. Mokykloje suteikiamos dvi vertinimo galimybės – progreso testai Cambridge Progress Checker ir egzaminas Cambridge Checkpoint. Baigdami penktą klasę mūsų mokiniai laiko Cambridge Primary Checkpoint – anglų kalbos, matematikos ir gamtos mokslų egzaminus. Išlaikiusiems egzaminus įteikiami tarptautiniai sertifikatai.
Kembridžas nuolat tobulina ugdymo programas, du kartus per mokslo metus atnaujina pagalbinę medžiagą mokytojams, reguliariai organizuoja tarptautines švietimo konferencijas, mokytojai ir mokyklų vadovai nuolat tobulinasi ir savo praktika bei žiniomis dalijasi su kitomis Kembridžo mokyklomis visame pasaulyje.
Tapusi tarptautinės Kembridžo ugdymo bendruomenės dalimi, Karalienės Mortos mokykla betarpiškai bendradarbiauja su tarptautiniais ugdymo profesionalais ir lyderiais, gauna visapusę pagalbą integruojant ugdymo programas, dvikalbę praktiką ir vykdant kasdienę veiklą: rengiant ugdymo planus, vertinimo sistemą, mokytojų kvalifikacijos užtikrinimą, įrengiant klases (mokymo(si) aplinką), naudojantis gerąja patirtimi ir idėjomis iš kitų Kembridžo mokyklų, mokytojų ir mokinių visame pasaulyje.
Kembridžo mokiniai yra savimi pasitikintys, atsakingi, reflektyvūs, imlūs naujovėms ir įsitraukę į įvairias veiklas – pasiruošę sėkmingai įveikti nuolat kintančio šiuolaikinio pasaulio iššūkius. Lyderiaujantys pasaulio universitetai ir darbdaviai pripažįsta ir vertina Kembridžo kvalifikaciją, kaip akademinių gebėjimų įvertinimą. Tad mokiniams, baigusiems tokias mokyklas, yra lengviau įstoti į pasaulinį pripažinimą turinčius universitetus.
Mokykla, į kurią vaikai nori eiti
Norime ne tik išmokyti, bet ir įskiepyti vaikams norą mokytis visą gyvenimą. Noras mokytis ir tobulėti yra užkoduotas kiekvieno mažo žmogaus DNR grandinėje, tad mūsų užduotis – skatinti šį norą ir kurti tokią aplinką, į kurią vaikas kiekvieną dieną vėl norėtų sugrįžti.
Vienijanti filosofija
Tikime, kad lavindami vaikus ir ugdydami mokytojus, tėvus, visuomenę, mes įgyvendiname geresnio pasaulio viziją.
Pilietiškumas
Visos klasės Karalienės Mortos mokykloje pavadintos žymių Lietuvos istorinių asmenybių vardais. Aktyviai švenčiame nacionalines šventes, kiekvieną pirmadienį bendraračio metu kartu giedame Tautišką giesmę.
Tarptautinis kontekstas
Klasėse aptariame aktualius pasaulio įvykius, kuriame projektus apie įvairių tarptautinių organizacijų atstovus arba žmones, pakeitusius istoriją – kovojusius už lygias teises, žodžio laisvę, demokratiją ir pan.
Socialiniai projektai
Organizuojame konferencijas lavinimo ir ugdymo, mergaičių lyderystės skatinimo bei specialiųjų poreikių turinčių vaikų ugdymo temomis.
Empirinis mokymas
Visas temas praturtiname išvykomis, projektinėmis užduotimis ir eksperimentais. Vaikai mokosi per potyrius.
Nuolatinė kaita ir vystymasis
Pasaulis kinta. Mes keičiamės sykiu. Nuolat ir neišvengiamai.
Knygų skaitymai
Skaitome kasdien! Padedame vaikams pasirinkti tai, kas jiems tikrai įdomu, naudinga ir skaitymo procesą padaro efektyvų. Viską, ką perskaitome, būtinai aptariame! Svarbiausia ne mechaniškai skaityti, o suprasti, išanalizuoti ir diskutuoti.
Zona be patyčių
Patyčios mūsų mokykloje yra tabu. Visoje mokykloje veikia zona be patyčių. Mokyklos pedagogai ir psichologai nuolat kalbasi su vaikais apie tai, kokią žalą žmogui daro fizinis ir emocinis smurtas.
Emocinis ugdymas
Tai gebėjimas valdyti savo jausmus. Mums svarbu ne tik suteikti vaikui žinių, bet ir nuolat lavinti jo emocinį intelektą, išmokyti puikiai prisitaikyti prie ne visuomet draugiško pasaulio.
Mokytojų akademija
Visi mūsų pedagogai nuolat domisi naujausiais tyrimais ir dalyvauja vidinėje “Mokytojų akademijoje” – periodiškai vykstančiuose tęstiniuose mokymuose.
Rūpinamės aplinka
Rūšiuojame, taupome gamtinius išteklius. Kartu su bendruomene organizuojame Blusų turgų, kurio metu parduodame arba dovanojame nebereikalingus, bet dar naudingus daiktus ir taip mažiname nesaikingą vartojimą.
Pasimatuokite mokyklą! Užsiregistruokite individualiam susitikimui, kurio metu turėsite galimybę tiesiogiai pabendrauti su Karalienės Mortos mokyklos komanda.
Suprantame, jog renkantis mokyklą nepaprastai svarbūs ne tik jos mokinių pasiekimai švietimo srityje, bet ir vertybės bei filosofija. Todėl kviečiame su viskuo susipažinti asmeniškai, drauge aptarti kertinius principus ir pamatyti, ar KMM – tinkama jums ir jūsų vaikui.