Monika Šimkienė: nuo kokio amžiaus vaikus jau galima leisti į stovyklas ir kaip išsirinkti stovyklą
2023.05.04

Baigiantis mokslo metams, daugelis tėvų pradeda galvoti apie vasaros stovyklas vaikams, vieni nori vaikus atitraukti nuo ekranų, kiti mano, kad vasara yra puikus metas išmokti kažko naujo, treti – prisimindami savo pačių vasaras, nori ir vaikui suteikti nepamirštamų nuotykių. Šiandien organizatoriai siūlo itin platų stovyklų pasirinkimą, nuo robotikos iki jodinėjimo, nuo mokymosi plaukti banglente iki užsiėmimų mažosioms damoms ar pradedantiems youtuberiams. Kokia yra vasaros stovyklų nauda, kaip išrinkti tinkamiausią stovyklą savo vaiku ir kaip žinoti, kad vaikas jau tam pasiruošęs – patarimais dalijasi Karalienės Mortos mokyklos neformalaus ugdymo koordinatorė Monika Šimkienė.

Kai vasaros stovyklų pasiūla tokia didelė, kaip teisingai pasirinkti?

Renkantis stovyklą, verta atkreipti dėmesį į pagrindinius aspektus – vaiko pomėgius, kas jam sekasi, kas domina, kuo jis užsiima po pamokų, kas jam smalsu, bet dar nebuvo progos ar laiko išbandyti. Taip pat svarbus ir vaiko būdas, ar jis lengvai bendrauja, nesunkiai mezga pažintis, ar jam nesunku ilgesnį laiką pasilikti be šeimos – pagal tai galima rinktis didesnių ar mažesnių grupių, dienos ar išvažiuojamąsias stovyklas su nakvyne.

Jei vaikas nedrąsus, jam tai pirmoji stovykla – teisinga būtų pasirinkti dienos stovyklą, taip bus ir tėvams, ir vaikui ramiau, kad vakare susitiksite ir keliausite namo, o ir dienos metu, esant poreikiui, galėsite vaiką pasiimti ar aplankyti.

Kokia yra vasaros stovyklų nauda vaikui?

Daugelis mūsų vaikystėje buvusių vasaros stovyklose, puikiai atsimename ne tik linksmas patirtis, bet ir nuotykius, iššūkius, įvairiausias situacijas, kurias įveikėme – o tai ir yra smagiausi prisiminimai! Stovykla yra saugus būdas vaikui išeiti iš komforto zonos, ugdytis savarankiškumą, priimti sprendimus. Tokios patirtys įvairiapusiškai ugdo asmenybę, augina. Tai puikus būdas išbandyti naują veiklą arba patobulėti, pabūti naujoje aplinkoje, susipažinti su naujais žmonėmis, išmokti megzti pažintis.

Karalienės Mortos mokyklos neformalaus ugdymo koordinatorė Monika Šimkienė

Nuo kokio amžiaus vaikus jau galima leisti į stovyklas, kaip žinoti, ar vaikas pasiruošęs?

Konkretaus amžiaus kada vaikas jau gali vykti į stovyklą – nėra, tai labai individualu ir priklauso nuo vaiko gebėjimo prisitaikyti naujoje vietoje bei komandoje, nuo jo paties noro ir pasiryžimo dalyvauti stovykloje. Jei vaikas nori, tačiau nerimauja, gera mintis pakalbinti kartu dalyvauti ir draugus ar pažįstamus. Dažnai taip stovyklomis ir susidomima – draugas užsirašė, aš irgi kartu noriu!

Tiesiog pasikalbėkite su vaiku, papasakokite, kas yra stovykla – galite rasti puikių filmukų, pasidalinti savo patirtimi jei vaikystėje stovyklavote. Išgirskite, kokie klausimai kyla vaikui, kas jį domina, kas neramina. Pasiūlykite vieną ar kitą stovyklą, kartu išnagrinėkite programą, siūlomas veiklas, stovyklos vietą, grupių dydį, pasikalbėkite su pažįstamais, kurie jau stovyklavo, ieškokite rekomendacijų – ir tikiu, kad kartu tikrai pajausite, kada jau būsite pasiruošę stovyklai.

Kokias stovyklas šią vasarą organizuoja Karalienės Mortos mokykla? Kuo jos išskirtinės, kodėl verta dalyvauti?

Šią vasarą Karalienės Mortos mokykla kviečia visus 6-11 metų vaikus net į tris dienos stovyklas – kūrybos stovykloje susipažinsime su įvairiais muzikos instrumentais, grosime, dainuosime, kursime, koncertuosime ir nardysime po meno pasaulį.

Sporto stovykloje – išbandysime įvairias sporto šakas ir šėlsime kieme, taškysimės vandeniu, žaisime lauko žaidimus – tai tikra sporto ir judesio fiesta.

Nuotykių stovykla kviečia pažinti save, leistis į ekskursijas, žygius, eksperimentuoti, įveikti iššūkius ir žada daug kitų smagiausių patyrimų.

Šios stovyklos vyks Karalienės Mortos mokykloje, Kalnėnuose. Tai patogi vieta – vis dar mieste, tačiau toliau nuo judrių gatvių. Čia vaikų laukia didžiulė aptverta teritorija, pieva, kurioje galima iškylauti, dūkti, ar ilsėtis skaičiuojant debesis, šalia driekiasi 100 km takas aplink Vilnių. Teritorijoje yra ir naujas visoms sporto šakoms pritaikytas stadionas. Vaikams tiekiamas šviežias, vietoje gaminamas maistas.

Didžiulė nauja sporto salė, bibliotekos, susirinkimų ir klasių erdvės – bus puikus prieglobstis jei užklups vasariškos liūtys.

Stovyklas ves patyrę ir mokinius sudominti gebantys vadovai, todėl nereikės nerimauti, ar vaiku tinkamai pasirūpinta, ar jam įdomu. Vadovai tikrai pasirūpins, kad puikiausius atsiminimus išsineštų ir stovyklaujantys pirmą kartą, ir patyrę stovyklų vilkai!

Daugiau informacijos apie Karalienės Mortos mokyklos vasaros stovyklas ir registraciją rasite čia: https://karalienesmortosmokykla.lt/kvieciame-i-vasaros-stovyklas-vilniuje/

Šaltinis: Mamos žurnalas